box na górze

Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-rozwojowy, specjalizujący się w  testach diagnozujących infekcje dróg moczowo-płciowych, testach wykrywających predyspozycje genetyczne oraz w genetycznej identyfikacji pokrewieństwa.

 


box kontakt

KONTAKT

 

 

tel. (61) 646 85 85,

kom.509 658 006

e-mail: biuro@cbdna.pl

 
 
 
box 2 prawy

Krajowy Lider Innowacji 2008 I 2009
Centrum Badań DNA zostało laureatem regionalnej a następnie ogólnopolskiej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji w roku 2008 oraz 2009 w kategorii Innowacyjna Usługa i Innowacyjna Firma

więcej...

 
 
 
 
 
NEWSLETTER
Imię
E-mail
Zgadzam się z Polityką Prywatności
 
 
 
 


 
 
 
box lewy

 

Prowadzimy własne prace badawcze i współpracujemy z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi.

 

więcej...  

 
 
 
 
 
 

Jaki materiał należy dostarczyć do laboratorium, aby wykonać test?


W przypadku testów wykrywających infekcje dróg moczowo-płciowych materiałem do badań jest wymaz z szyjki macicy, pochwy lub cewki moczowej. Wymaz pobiera się za pomocą specjalnych wymazówek znajdujących się w zestawie wysyłkowym.

 

 

W jaki sposób zamówić zestaw wysyłkowy?


Zestaw wysyłkowy służy do pobierania, a następnie bezpiecznego transportowania lub przesyłania materiału przeznaczonego do badań genetycznych w Centrum Badań DNA. Zamówienie można złożyć za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej, drogą elektroniczną na adres: biuro@cbdna.pl, lub dzwoniąc pod numer: 061 623 25 25.

 

 

Z czego składa się zestaw pobraniowy?


W skład zestawu wchodzą: wymazówki do pobierania materiału, zakręcana probówka z podłożem transportowym, szczegółowa instrukcja pobierania materiału i zamówienia przesyłki kurierskiej, formularz zlecenia badania, druk przelewu za badanie.

 

 

W jaki sposób należy przygotować się do badania?


• Przez okres 24 godzin przed pobraniem wymazu należy zrezygnować ze współżycia płciowego oraz ograniczyć zabiegi higieniczno - pielęgnacyjne okolicy narządów płciowych;
• Wymazu nie należy pobierać w okresie krwawienia miesiączkowego;
• Przez okres 48 godzin przed pobraniem nie należy stosować żadnych leków dopochwowych lub maści zewnętrznych


 

Kto i gdzie pobiera wymaz?


W przypadku badania materiału z szyjki macicy lub cewki moczowej (u kobiet) próbka powinna być pobierana wyłącznie przez lekarza lub inną osobę wykwalifikowaną. Pobranie może nastąpić w dowolnej placówce opieki medycznej (gabinet lekarski, gabinet zabiegowy, przychodnia lekarska itp.). Wymaz z pochwy, cewki moczowej (u mężczyzn) i prącia można pobrać samodzielnie.
 

 

W jaki sposób mogę dostarczyć materiał do badań?


Materiał do badań można dostarczyć osobiście do laboratorium w Poznaniu (ul. Mickiewicza 31) lub wysłać przesyłką kurierską na koszt Centrum Badań DNA. Dane kontaktowe do firmy kurierskiej znajdziecie Państwo w zestawie wysyłkowym.