box na górze

Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-rozwojowy, specjalizujący się w  testach diagnozujących infekcje dróg moczowo-płciowych, testach wykrywających predyspozycje genetyczne oraz w genetycznej identyfikacji pokrewieństwa.

 


box kontakt

KONTAKT

 

 

tel. (61) 646 85 85,

kom.509 658 006

e-mail: biuro@cbdna.pl

 
 
 
box 2 prawy

Krajowy Lider Innowacji 2008 I 2009
Centrum Badań DNA zostało laureatem regionalnej a następnie ogólnopolskiej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji w roku 2008 oraz 2009 w kategorii Innowacyjna Usługa i Innowacyjna Firma

więcej...

 
 
 
 
 
NEWSLETTER
Imię
E-mail
Zgadzam się z Polityką Prywatności
 
 
 
 


 
 
 
box lewy

 

Prowadzimy własne prace badawcze i współpracujemy z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi.

 

więcej...  

 
 
 
 
 
 

Do najczęściej występujących chorób układu płciowego zalicza się chlamydiozę, mykoplazmozę, rzęsistkowicę pochwową, opryszczkę oraz drożdżycę. W większości przypadków są to choroby przenoszone drogą płciową (STD). Wspólne, najczęstsze objawy tych zakażeń, to świąd, pieczenie, białe upławy oraz zmiany skórne w obrębie zewnętrznych narządów płciowych. Szczególnie niebezpieczne są zakażenia w czasie ciąży, ze względu na podwyższenie ryzyka poronienia jak i możliwość przeniesienia choroby z matki na dziecko.


Zakażeniom sprzyja:

  • częsta zmiana partnerów seksualnych,
  • stosowanie środków antykoncepcyjnych,
  • terapia antybiotykowa,
  • stany obniżonej odporności
  • niektóre choroby np. cukrzyca.

Nieleczone infekcje mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w samym układzie moczowo-płciowym jak i w całym organizmie.

Warto pamiętać, że każdą chorobę można łatwiej wyleczyć w początkowym stadium jej rozwoju. Ważne jest, aby nie zaniedbywać niepokojących objawów, których zlekceważenie może przerodzić się w poważne choroby przewlekłe. Ich konsekwencje mogą prowadzić do powstania nowotworów, niepłodności, czy też wad rozwojowych u dzieci.

Nowoczesne technologie badań genetycznych umożliwiają nam dziś skuteczną, a co najważniejsze bardzo wczesną diagnostykę infekcji mikrobiologicznych.