box na górze

Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-rozwojowy, specjalizujący się w  testach diagnozujących infekcje dróg moczowo-płciowych, testach wykrywających predyspozycje genetyczne oraz w genetycznej identyfikacji pokrewieństwa.

 


box kontakt

KONTAKT

 

 

tel. (61) 646 85 85,

kom.509 658 006

e-mail: biuro@cbdna.pl

 
 
 
box 2 prawy

Krajowy Lider Innowacji 2008 I 2009
Centrum Badań DNA zostało laureatem regionalnej a następnie ogólnopolskiej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji w roku 2008 oraz 2009 w kategorii Innowacyjna Usługa i Innowacyjna Firma

więcej...

 
 
 
 
 
NEWSLETTER
Imię
E-mail
Zgadzam się z Polityką Prywatności
 
 
 
 


 
 
 
box lewy

 

Prowadzimy własne prace badawcze i współpracujemy z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi.

 

więcej...  

 
 
 
 
 
 

Za główną przyczynę rozwoju tego typu nowotworu uznaje się przetrwałe zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego – HPV. Obecnie możliwe jest wykonanie szczepienia przeciw onkogennym typom HPV, pamiętać należy jednak, że dostępne w aptekach szczepionki dają ochronę przed infekcją tylko 4 typami wirusa, podczas gdy znanych jest ponad 100. HPV przenoszony jest drogą kontaktów płciowych, czasem jednak do zakażenia może dojść podczas porodu. Badania wykazały, że większość aktywnych seksualnie kobiet z pewnością zetknie się z wirusem HPV w ciągu swego życia, a ponad 50% dziewcząt zakazi się w ciągu 48 miesięcy od rozpoczęcia życia seksualnego. Wirus HPV może być przyczyną wielu chorób chorób narządów rozrodczych zarówno kobiet jak i mężczyzn, począwszy od łagodnych zmian (brodawek) na skórze, kłykcin kończystych na zewnętrznych narządach płciowych po nowotwory.